Return to event listing

Ørganek

Don't Miss Out
Time: Sunday 7.00pm
Cost: £22.50 in Advance

POLMUS – Polska Muzyka na Wyspach / Polish Music In UK dzieki wsparciuSalek’s Motors ma ogromny zaszczyt zaprosic na koncert jednego z najciekawszych polskich zespolow rockowych ostatnich lat – ØRGANEK.

29/04/2018 – Southampton
Klub The 1865, Brunswick Square, SO14 3AR
Drzwi: 19:00
Bilety przedsprzedaz: £20 w dniu koncertu £30

Formacja ØRGANEK powstała w roku 2013 z inicjatywy jej lidera, Tomasza Organka, początkowo jako Power Trio. Rok później do Adama Staszewskiego (bas) oraz Roberta Markiewicza (perkusja) dołączył klawiszowiec, Tomasz Lewandowski. Jeszcze tego samego roku grupa wydała swój debiutancki album pt.”Głupi”, który przebojem wtargnął na rynek muzyczny w Polsce zapewniając zespołowi czołówki list przebojów rozgłośni radiowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. Mateusz Trójki 2014, Szczota Offensywy 2014, Nagroda im.Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015). W latach 2014 – 2016 kwartet dał ponad dwieście koncertów w Polsce i zagranicą, czym zbudował sobie świadomą i wymagającą publiczność, dzięki której album pt. “Głupi” uzyskał status Platynowej Płyty.

W roku 2016, lider formacji, Tomasz Organek, został zaproszony do pełnienia funkcji dyrektora muzycznego Orkiestry Męskiego Grania 2016.

Obecnie zespół podczas koncertów na żywo prezentuje materiał z drugiego albumu pt. “Czarna Madonna”. Nowy krążek to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu pt.”Głupi”, a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód. ØRGANEK po raz kolejny cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX w ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz współcześniejszym odniesieniom do tak odległych od siebie stylistyk jak punk, czy country. W warstwie tekstowej ØRGANEK zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości, czego dowodem jest chociażby utwór tytułowy nowego albumu formacji.

Mroczny, nieskrępowany, ekspresyjny charakter koncertów przyciąga liczną publiczność. Po “Głupim”, album “Czarna Madonna” to zaproszenie do następnych spotkań.


Other upcoming events...

 • **Postponed** Crazy Town

  Event postponed, new date to be announced. Tickets for original date will still be valid. Please...

  2018 Crazy Town
 • Ferocious Dog

  FEROCIOUS DOG

  “Ferocious Dog are the new noise on the block – and are su...

  2018 Ferocious Dog
 • Ørganek

  2018 Organek
 • King King

 • Premiata Forneria Marconi

  PFM Premiata Forneria Marconi      ...

  2018 PFM
 • Swill Odgers & Bobby Valentino

  2018 A Night to Remember
 • Spear of Destiny

  We are very excited to be welcoming  More Info Book Now

  2018 Spear of Destiny
 • Home Service

  Formed in 1981, Home Service, the ground-breaking, vibrant and quintessentially English 8-piece Roc...

  2018 Home Service
 • Never The Bride

  In the very heart of the notorious London rock and roll scene exists a whirlwind duo of female energ...

  2018 Never The Bride
 • "Good Times" with a Midsummer Motown & Soul Night

  Dj Paul Mico Spinning the Motown Chartbusters + Soul & Disco Anthems Dress Code – Smart Ca...

  2018 Chic Le Freak