Return to event listing

DODA

Don't Miss Out
Time: Saturday 8.00pm
Cost: £29 Advance

POLMUS – Polska Muzyka w UK oraz Lemon Mosquito dzieki wsparciu Saleks Motors maja ogromny zaszczyt zaprosic na koncert jednej z najbardziej kontrowersyjnych artystek na polskim rynku muzycznym – Doroty Rabczewskiej inaczej znanej jako DODA.

Wiecej informacji o biletach juz wkrotce.

BO KROLOWA JEST TYLKO JEDNA

Dzieciństwo
Dorota “Doda” Rabczewska urodziła się 15 lutego 1984 w Ciechanowie.
Jej rodzicami są dwukrotny medalista mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów, Paweł Rabczewski, oraz Wanda Rabczewska.

Jej przygoda z muzyką zaczęła się już od najmłodszych lat, gdy stwierdzono,
iż posiada słuch absolutny. Równolegle z nauką w Społecznej Szkole Podstawowej w Ciechanowie, uczęszczała do szkoły muzycznej (klasa fortepianu). Już 9-ego maja 1992 odbył się jej pierwszy występ publiczny podczas Mini Listy Przebojów
w Wojewódzkim Domu Kultury w Ciechanowie.

Dwa lata później wygrała Konkurs Piosenki Dziecięcej w Ciechanowie oraz wzięła udział w programie telewizji Polsat – Powitanie Lata w Gdańsku.

Jednak młoda artystka nie skupiła się jedynie na karierze muzycznej. W 1997 rozpoczęła profesjonalne treningi lekkoatletyczne, co zaowocowało m.in. złotymi medalami
w wojewódzkich i ogólnokrajowych w biegu na 100 m, skoku w dal i pchnięciu kulą.

W tym samym roku podjęła naukę w Studium Wokalnym Elżbiety Zapendowskiej, zaś już na początku 1998 przyjęto ją do teatru Studio Buffo, gdzie występowała
w takich przedstawieniach jak “Metro” czy “Przeżyj to sam”.
Virgin (2000-2007)
W 2000 roku Doda została wybrana wokalistką grupy muzycznej Virgin, pokonując tym samym setki kandydatek, które przybyły na przesłuchania. Dwa lata później ukazał się debiutancki album, zatytułowany “Virgin”, dzięki któremu zespół otrzymał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii nowa twarz fonografii. Krążek promowały dwa mocne, rockowe single “To Ty” oraz “Mam tylko ciebie”.

W 2002 roku Doda wzięła udział w reality show “Bar”. Już w 2004 zespół wydał drugi album, zatytułowany “Bimbo”, który zadebiutował w Polsce na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży. Promowały go trzy single – “Dżaga”, “Kolejny raz” oraz “Nie zawiedź mnie”.

Pod koniec tego samego roku Doda wstąpiła do Mensa Polska dzięki zdobyciu bardzo wysokiego wyniku w testach na inteligencję-156 IQ.
4 września 2005 roku zespół wystąpił na Sopot Festival, wygrywając Słowika Publiczności za wykonanie piosenki “Znak Pokoju”. Powszechnie uznaje się ten moment za przełomowy dla muzycznej kariery Dody.

17 października 2005 roku ukazał się trzeci album studyjny Virgin zatytułowany Ficca, promowany przez “Znak Pokoju”, “2 bajki” oraz po wydaniu reedycji w 2006 roku przez “Szansę”. Krążek sprzedał się w nakładzie 100 tysięcy, uzyskując status podwójnej platyny. Mimo niezwykłej popularności, zespół został rozwiązany
1 stycznia 2007 roku.
Kariera solowa (od 2007)
Rozwiązanie zespołu nie oznaczało zakończenia muzycznej przygody Dody.
Od 2007 rozpoczęła ona karierę solową, która zaowocowała wydaniem albumu “Diamond Bitch”, promowanego przez single “Katharsis”, “To jest to”, a także
po wydaniu reedycji przez “Nie daj się”, “Rany” oraz “Dziękuję”. Wcześniej jednak Doda była bohaterką programu “Jazda z Dodą”, emitowanego przez TVN oraz wystąpiła podczas koncertu finałowego XXVIII Przeglądu Piosenki Aktorskiej
we Wrocławiu. Promując nowy krążek, Doda zaśpiewała m.in. na festiwalach
Top Trendy, KFPP w Opolu oraz Hitach na czasie.

Efektem licznych występów telewizyjnych, świeżych kompozycji oraz niepowtarzalnej oprawy towarzyszącej wydaniu płyty, sprzedaż albumu nie zawiodła Dody- zadebiutował on na pierwszym miejscu na liście sprzedaży w Polsce i utrzymywał się tam przez sześć pierwszych tygodni.

“Diamond Bitch” jeszcze przed sprzedażą uzyskała status złotej płyty, w sumie zaś została sprzedana w nakładzie gwarantującym status podwójnej platynowej płyty.
1 września 2007 roku Doda była konferansjerką podczas 44.

Międzynarodowego Sopot Festival. Tego samego roku zasiadła też w jury rozrywkowego programu “Gwiazdy tańczą na lodzie” emitowanego przez TVP2, gdzie oceniała inne gwiazdy przez trzy edycje. W 2008 wystąpiła gościnnie w filmie “Serce na dłoni”, reżyserowanym przez legendarnego Krzysztofa Zanussiego.

Tego samego roku zwyciężyła również podczas Sopot Hit Festiwal, pokonując czternastu innych artystów i zdobywając piosenką “Nie daj się” tytuł Polskiego Hitu Lata. W 2009 zdobyła prestiżowy tytuł Najlepszego Polskiego Wykonawcy podczas gali MTV Europe Music Awards. Reprezentując swój kraj, dzięki głosowaniu internautów z całego świata dostała się do ścisłej czołówki pięciu najlepszych artystów Europy, ostatecznie zdobywając drugie miejsce.

W ten sposób pokonała ponad setkę innych wykonawców z całego Starego Kontynentu. Rok 2010 Doda rozpoczęła od występu sylwestrowego z legendą polskiej sceny muzycznej, Marylą Rodowicz.

Od marca, wraz z Tomaszem Karolakiem oraz Ireną Santor, zasiadała w jury programu rozrywkowego “Tylko Nas Dwoje”, emitowanego przez telewizję Polsat. W kwietniu wystąpiła charytatywnie w programie “Tak to leciało”, gdzie wygrała 150 tysięcy złotych dla chorych na stwardnienie rozsiane.

Pod koniec czerwca do Internetu wyciekły fragmenty jej dwóch nowych piosenek (“Bad Girls” oraz “My way Or no way”), promujących najnowszy album “The Seven Temptations”, zapowiedziany na jesień. Doda to obecnie najpopularniejsza osoba
w Polsce.

CNN umieściło ją na liście najbardziej znanych na świecie Polaków w całej historii kraju (obok Lecha Wałęsy czy Jana Pawła II). Od kilku lat jest najczęściej wyszukiwaną osobą w polskim internecie.

Wszelkie firmy monitoringujące media donoszą o kolejnych sukcesach artystki.


Other upcoming events...

 • DMA'S

  DMA’S (dee-em-ayes) is Johnny Took, Matt Mason and Tommy O’Dell – three friends who came toget...

  thumb
 • Uptown Top Rankin: 80's

  Uptown TopRankin' brings you a night of celebration of 80's dance music from the days of The Top Ran...

  thumb
 • The Four Tops vs The Temptations + DJ Paul Mico

  Paul Mico’s Motown & Soul Night THE FOUR TOPS vs The TEMPTATIONS

  clyde thumb
 • The Sherlocks

  ▬▬▬▬▬▬ THE SHERLOCKS ▬▬▬▬▬▬ The Sherlocks are a British indie/alternati...

  The Sherlocks thumb
 • Kirk Fletcher

  Considered to be one of the best Blues guitarists in the w...

  thumbnail
 • Sundara Karma

  Oscar Pollock looks through the headlines, joins all the dots, peers to the very core of modern soci...

  thumb
 • Brother Strut

  Brother Strut are a funk/soul band who have played with Stevie Wonder, Herbie Hancock, Amy Winehouse...

  BS thumb
 • Blancmange

  British electronic band Blancmange first broke thro...

  thumb
 • The Dream Syndicate

  The Dream Syndicate busted out of Los Angeles with their debut album "The Days of Wine and Roses" in...

  DS thumb
 • DODA

  POLMUS - Polska Muzyka w UK oraz Lemon Mosquito dzieki wsparciu Saleks Motors maja ogromny zaszczyt ...

  DODA thumb